راهنمای کامل خرید مانتو (1):

راهنمای کامل خرید مانتو (1):

راهنمای کامل خرید مانتو (1):

مانتو پرکاربردترین لباس برای خانم‌ها به شمار می‌آید. ترندها و مد در حوزه مانتو به‌سرعت تغییر می‌کند و اینکه چگونه آن‌ها را متناسب با فرم بدن خود سازگار کنیم، کار سختی است. موتانو اعتقاد دارد که مد عبارت است از احساس عالی داشتن در ظاهری که دوست داریم و احساس عالی بودن در آنچه هستیم .

برای اینکه احساس خوبی نسبت به‌خودتون موقع پوشیدن مانتو داشته باشید، موتانو براتون چند ترفند جذاب داره! با ما در این نوشته همراه باشید تا این ترفندها را یاد بگیرید.

در قدم اول باید فرم بدنتون رو بشناسید تا مانتو متناسب با آن را خریداری کنید.

به‌طورکلی چهار عدد فرم بدن دردنیا موجود است، در اینستاگرام موتانو به‌طور کامل توضیح داده شده است.

اولین فرمی که می‌خوایم درباره‌اش صحبت کنیم فرم مستطیل است:

وقتی اندازه دور کمر با بالاتنه و پایین تنه تفاوت زیادی نداشته باشد فرم بدن، مستطیلی است. در این اندام‌ها عرض شانه‌ها با عرض باسن تقریبا یکسان است. برای هر فرم بدن شیوه لباس پوشیدن به‌خصوصی وجود دارد تا به طور کلی اندام را متناسب و ایده‌آل نشان دهد.

اگر فرم بدن شما مستطیلی است، از مانتوهای زیر استفاده کنید:

·        ماتنوهای راسته‌ای که روی آن با یک کمربند پهن و تیره در کمر بسته شود.

·        ماتنوهای یقه‌های باز و پهن V و U

·        ماتنوهای که تزئینات و جزئیاتشان روی قسمت سینه بیشتر است.

·        مانتو با طرح های نامتقارن و نامساوی

·        استفاده از مانتوهایی که شانه‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهد.

·        استفاده از مانتوهایی که آستین‌های پفی و پرنسسی دارد.

فرمی بعدی که می‌خوایم درباره‌اش صحبت کنیم، فرم بدن سیبی است. اندام سیبی شکل اندامیه که بالا تنه به طور کلی از پایین تنه بزرگتره. دور شانه، دور سینه و دور کمر، از دور باسن بزرگتره. خب اگر شما هم دارای اندام سیبی هستید مانتوهای تنگ، مانتوهای رنگ روشن و مانتوهای پف دار و پیلیس را فراموش کنید.

فرم بعدی، فرم گلابی است، افرادی که اندام گلابی شکل دارند پایین تنه بزرگتری نسبت به بالا تنه دارند. مانتوهای چسبان و قالب تن با شانه‌های مربع اپل‌‌ دار، آستین‌های حجیم  و همچنین وجود جیب‌ها یا جزئیاتی دیگر مانند برش‌ها بر روی سینه‌ها موجب می‌شود توجه به سمت سرشانه و سینه‌ها جلب شود، نه پاهای شما!

 

حالا نوبت فرم ساعت شنی است، افرادی كه در این گروه قرار می‌گیرند، قسمت بالا و پایین بدنشان وزن بیشتری داشته و درست مانند یك ساعت شنی دور كمرشان از سایر قسمت‌های بدن آن‌ها كم‌ حجم‌تر است. اگر اندام ساعت شنی در هنگام مانتو پوشیدن از کمر خود به عنوان نقطه مرکزی استفاده کنید. با بستن کمربند و پوشیدن مانتوهایی که به کمر می‌چسبند ، توجه را به این قسمت جلب کنید.